آیلتس یکی از مهم‌ترین آزمون‌های ارزیابی سطح زبان است و هر ساله تعداد بسیار زیادی از افراد در این آزمون شرکت می‌کنند و نتایج آن برای تقریبا همه موسسات آموزشی مورد قبول است و با توجه به قدمت این آزمون نتایج آن قابل اتکا است.

برای شناخت بهتر آزمون‌های آیلتس این مقاله را مطالعه کنید.

از دو نظر می‌توان به آمادگی آزمون آیلتس توجه کرد. دیدگاه اول این است که به صورت عمومی سطح زبان انگلیسی خود را ارتقا دهیم. دیدگاه دوم این است که مشخصا برای آزمون آیلتس و برای به دست آوردن نمره خوب در این آزمون مطالعه کنیم و تکنیک‌های‌ آن را یاد بگیریم. در این مقاله به این مورد خواهیم پرداخت.

ارزیابی اولیه، مهم‌ترین مساله

قبل از هر چیز و هر تلاشی برای ارتقای سطح زبان خود یا تصمیم‌گیری برای شرکت در هر کلاس آمادگی خصوصی یا عمومی و تصمیم‌گیری برای انتخاب رشته، دانشگاه، کالج، دبیرستان و شهر محل تحصیل آینده خود، لازم است به طور جدی به این مساله بپردازید که در حال حاضر در چه سطحی از مهارت زبان انگلیسی برای آزمون ایلتس قرار دارید.

اهمیت ارزیابی اولیه سطح زبان قبل از هر چیز

شما تصور درستی از سطح زبان خود ندارید.

گاهی ممکن است شما سطح زبان خود را خوب بدانید اما در عمل سطح واقعی شما بسیار پایین باشد. از طرفی ممکن است سطح زبان کنونی شما بسیار بالا و مناسب باشد اما تصور شما این باشد که زبان‌تان ضعیف است و آینده خود را تحت تاثیر ارزیابی اشتباه خود قرار دهید و اقدامات تحصیلی خود را به اشتباه به تعویق بیندازید و ضرر بزرگی از این بابت متحمل شوید.

بدون اطلاع از سطح کنونی زبان خود نمی‌توانید برنامه‌ریزی واقع بینانه‌ای داشته باشید.

گاهی سطح زبان شما در حدی بالا است که با تمرین چند ماهه یا حتی چند هفته‌ای نمره مورد نظر و حد نصاب موسسه آموزشی را کسب خواهید کرد. گاهی نیز سطح زبان شما ممکن است به حدی پایین باشد که واقع بینانه‌تر است که از راه‌های دیگر مثل پذیرش کاندیشنال برای پذیرش تحصیلی اپلای کنید. پس ابتدا باید بدانید که در کدام نقطه ایستاده‌اید و واقعا سطح زبان شما در چه حد است.

چگونه سطح زبان خود را برای شرکت در آزمون آیلتس ارزیابی کنیم

اولین چیزی که برای پاسخ به این سوال به ذهن می‌رسد این است که باید در آزمون آزمایشی یا اصطلاحا آزمون ماک (Mock Exam) شرکت کنیم. اما ما مخالفیم!!

اگر هیچ شناختی از آزمون آیلتس ندارید و حتی نمی‌دانید تسک‌های مختلف آن چه هستند و ساختار آن چیست شرکت در آزمون آزمایشی نیز نتیجه اشتباهی به شما خواهد داد و شما را گمراه خواهد کرد و آینده شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. پس ما ارزیابی را یک فرایند دو مرحله ای می‌دانیم:

  • آشنایی با ساختار آزمون: برای این منظور می‌توانید از کتاب‌های کمبریج که در حال حاضر ۱۵ نسخه دارد استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست